Teatr ognia

Tetr ognia w naszym wykonaniu to uzupełnienie oferty historycznej, ale również całkowicie osobna oferta. Jeśli chcecie zamówić Państwo tylko występ Tancerzy Ognia, chętnie podejmiemy się tego zadania.

Specjalizujemy się w przygotowaniu widowisk ogniowych ze scenariuszem, podkładem lektorskim i reżyserowanymi scenami. Opowiadamy historię w ciekawy i widowiskowy sposób, a ogień jest tutaj głównym aktorem.

Mamy również w swojej ofercie mniejsze programy tańca z ogniem pasujące na bardziej kameralne wydarzenia.

Jesteśmy profesjonalnym zespołem tancerzy ognia, wykonujemy pokazy i spektakle fireshow na różnego rodzaju imprezach:

Widowiska Ogniowe:

Pan Twardowski

Pokaz oparty na legendzie o Mistrzu Twardowskim, który zaprzedał duszę diabłu, w zamian za całą wiedzę tego świata. Twardowski, aby odzyskać podpisany przez siebie cyrograf musi, odbyć podróż do Piekła. Tylko w ten sposób może rozwiązać zawartą z Czartem umowę. Jednak droga do czeluści piekielnych nie jest łatwa, czeka na niego wiele zagrożeń, pułapek i pokus. Pan Twardowski wędruje do piekła, pokonując kolejne przeszkody stawiane przez Diabła. Na koniec dochodzi do finałowej walki pomiędzy Szlachcicem a Diabłem.
 

Ogień Krzyżackiego Gniewu

Pokaz oparty na historii znanej z książki Henryka Sienkiewicza pt. „Krzyżacy”. 
Jest to  opowieść o rycerzu Jurandzie ze Spychowa, któremu Komtur ze Szczytna porwał dziecko. 
Jurand wdziera się na krzyżacki zamek, walcząc z rycerzami krzyżackim, by pomścić krzywdy doznane od zbrojnych zakonników. 
 

Legendy Świętokrzyskie - czarownice, diabły i upiory
Na sabat czarownic przybywają z całego regionu wszelakie czarownice, wiedźmy, strzygi, upiory i potwory, aby oddać cześć swemu Panu. Program może zostać dostosowany do danego regionu i uwzględnić miejscowe legendy i podania.
 

Historia (miasta, zamku) Ogniem Pisana

Oferta dedykowana miastom, oraz obiektom historycznym – zamkom, pałacom, dworom itp.

Najważniejsze momenty historii danego miejsca stanowią kanwę scenariusza spektaklu.
W programie pojawiają się zarówno postacie historyczne, jak i te wywodzące i legend i podań ludowych.
Aktorzy występujący w widowisku będą ucharakteryzowani oraz ubrani w kostiumy historyczne, narrator zaś zadba o to, aby spektakl był ciekawy, rzetelny i czytelny dla każdego widza.
 

W widowiskach ogniowych w zależności od scenariusza zobaczycie:

 • Od 8 do 15 osób występujących,
 • Czas trwania widowiska około 30 min.
 • Pirotechnika sceniczna,
 • Walki na broń białą,
 • Walki na płonącą broń,
 • Płonące elementy scenografii,
 • Kompletny podkład lektora, dialogi postaci,
 • Rozbudowana scenografia (takie jak np.: karczma, diabelski tron, czy płonący pentagram),
 • Kostiumy sceniczne, niektóre z płonącymi elementami,
 • Broń czarnoprochowa,
   

Aby dać Państwu wyobrażenie takiego widowiska, poniżej prezentujemy materiał filmowy ze spektaklu "Twardowskiego u wrót Piekieł"

 

 

Mamy też w ofercie mniejsze pokazy fireshow w dwu wariantach: 15 i 20 min

Pokazy zilustrowane doskonale dobraną oraz zmiksowaną muzyką, spięte w całość czytelnym scenariuszem, niejednokrotnie z podkładem lektorskim. Tancerze noszą stroje odpowiednie do charakteru występu, a twarze mają niejednokrotnie ozdobione makijażem scenicznym.
 

Noc Kupały – Wianki – Sobótka – Noc Świętojańska.

Pokaz przygotowany specjalnie na obchody nocy świętojańskiej. 
Przybliżamy tradycję tego wydarzenia za pomocą muzyki, ognia i odpowiednich kostiumów. 
Występ osnuty na staropolskich legendach i podaniach ludowych. Noc Kupały to jedno z najpiękniejszych świąt słowiańskich, gdzie oddawano hołd płodności, szczęściu i miłości. 
Polska nazwa „sobótka” odnosiła się jednak do „małego sabatu” i na takiż sabat trafiacie. 
Jednak nie macie się czego obawiać, nie tylko ogień jest pod naszą kontrolą, ale także wszystkie duchy i upiory, a zatańczą dokładnie tak, jak im zagramy. Całość występu wieńczy widowiskowy pokaz plucia ogniem oraz pokaz "furia iskier".
 

Szkockie harce

Pokaz utrzymany w szkocko – irlandzkim klimacie. Aktorzy występują w szkockich spódniczkach (kiltach), tłem muzycznym jest muzyka folkowa. 
Tancerze podczas pokazu „zabiorą widzów” w podróż po górzystej Szkocji, ojczyźnie walecznych górali i kraciastych tradycji. Na sam koniec zaprezentujemy widowiskowy pokaz plucia ogniem oraz pokaz "furia iskier".
 

Kozacy - Dzikie Pola

Pokaz utrzymany w kozackim klimacie (przebrania tancerzy) z oprawą ukraińskiej muzyki folkowej. 
Kozacy, stepowi wojownicy, dzicy i nieokrzesani, w chwilach wolnych od walki oddają się najróżniejszym rozrywkom, jednak każda zabawa ma hartować w nich ducha walki i utrzymywać sprawność bojową. Na zakończenie występu przygotowaliśmy widowiskowy pokaz plucia ogniem oraz pokaz "furia iskier".
 

We Will Rock You

Rockową podróż dookoła świata czas zacząć!
Gitary, bębny, mocne rytmy i największe hity światowego rocka zostaną zilustrowane ogniowymi popisami.
Będzie głośno, mocno, gorąco i ogniście!
We Will Rock You! Pokaz do muzyki współczesnej, cięższych, ale bardzo rytmicznych klasyków rocka, jak też i do nowszych kawałków. Na finał występu wykonamy widowiskowy pokaz plucia ogniem, oraz pokaz "furia iskier".

Rockowe stroje, odpowiednie rekwizyty, pirotechnika - to wszystko wraz z rockowymi przebojami daje iście wybuchową mieszankę.
 

Al Capone – Prohibicja

Pokaz osnuty jest na bazie historyjki rozgrywającej się w nielegalnej jaskini hazardu. Tancerze ubrani są w stroje odpowiadające czasom prohibicji – garnitury, kapelusze.
Dopracowana sceneria, odpowiednio dobrana muzyka (swing, jazz, gorące rytmy tanecznych imprez), elementy pirotechniki stałej. W czasie występu pokażemy też pojedynki na płonącą broń, a na sam koniec będzie widowiskowy pokaz plucia ogniem oraz pokaz "furia iskier".
 

Piraci siedmiu mórz

Pirackie życie to nic innego, jak ciągłe igranie ze śmiercią. A czy jest groźniejszy żywioł niż ogień? 
Pokaz oparty na współczesnej kinematografii. W programie piraci pokażą jak ujarzmić ogień, nie zabraknie też pojedynków i wystrzałów pistoletowych. Występ jest zilustrowany muzyką filmową oraz folkową, a całość kończy widowiskowy pokaz plucia ogniem oraz pokaz "furia iskier".