Pokazy sokolnicze

Nasi sokolnicy w kilku słowach omówią, czym jest i skąd wywodzi się sokolnictwo, po czym przechodzimy do  prezentacji poszczególnych ptaków drapieżnych, wraz z omówieniem ich zachowań, upodobań, sposobów polowania, oraz ciekawostek dotyczących każdego prezentowanego gatunku.

Aby przybliżyć urok jednej z ulubionych rozrywek naszych przodków, zapraszamy na polowanie. Rycerstwo lubowało się w zasadzaniu na dzikiego zwierza, ale tylko prawdziwa elita mogła pozwolić sobie na polowanie z sokołem u boku. 
Ta niecodzienna rozrywka na pewno dostarczy Wam wiele niezapomnianych emocji. 
Będzie można samodzielnie wysłać jastrzębia na polowanie i spojrzeć sokołowi w oczy. 
Istnieje możliwość, aby sokolnicy wraz z ptakami przebywali przez ustalony czas w swoim obozowisku, gdzie widzowie będą mogli sobie robić pamiątkowe zdjęcia z wybranymi ptakami.

  • Polowanie z ptakami – metody i techniki polowania 
  • Prezentacja ptaków używanych do polowań – różne gatunki. 
  • Pokaz drapieżników w akcji. 
  • Możliwość robienia pamiątkowych zdjęć z wybranymi ptakami.
  • Widzowie biorą czynny udział w pokazie. 
  • Sokolnicy będą ubrani w stroje historyczne.

Podczas pokazu ptaki latają tuż nad głowami widzów, przylatują na rękawice sokolników, jak również atakują wabidło, prezentując, jak wygląda prawdziwy atak ptaków drapieżnych.  

Widzowie biorą czynny udział w pokazie, ptaki przylatują do nich, siadając na rękawicy sokolniczej. Zdarza się, że jastrząb usiądzie na głowie któregoś z widzów lub muśnie skrzydłem, przelatując przywoływany na rękawicę sokolnika.

Po pokazie widzowie będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wybranymi ptakami na rękawicy.

Zapraszamy wszystkich chętnych do sesji foto z ptakami drapieżnymi.

Foto sesja ślubna z ptakami drapieżnymi.