Żywe lekcje historii

Jak mawia stare przysłowie: „jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”. Dlatego też aby lekcja historii nie zamykała się w szkolnych murach i nie zabijała nudą, przedstawiamy Państwu projekt pt. „Żywe lekcje historii”.

Ile ważyła rycerska zbroja? A ile ważył miecz? Czy rycerz zawsze walczył konno? Czy damy nosiły pasy cnoty? Czy kat był złym człowiekiem? Który z królów był najdzielniejszy? Jak strzelano z łuku? Dlaczego kusza jest bronią przeklętą przez papieży? To tylko jedne z nielicznych pytań, na które odpowiedzi udzielą nasi rycerze.

A każda odpowiedź będzie ilustrowana odpowiednim narzędziem rycerskiego fachu: oddamy w Wasze ręce miecze, topory, przebierzemy Was w zbroje, zakujemy w dyby. W ten sposób to co mamy Wam do powiedzenia na długo pozostanie w Waszych głowach, a każda klasówka z historii będzie o niebo łatwiejsza do napisania.

Lekcje prowadzone są z humorem i polotem. Kładziemy nacisk na to, aby żadna minuta nie była zmarnowana, a nad nudną gadaninę stawiamy kontakt z historią jako taką.

Dlatego też cały nasz sprzęt oddajemy w Wasze ręce, można dotknąć wszystkiego i wszystko przymierzyć, o wszystko zapytać. Na lekcjach panuje luźna atmosfera zabawy.

Dostępna tematyka lekcji:

  • Wyprawy krzyżowe – cała prawda o krzyżowcach
  • Rycerze i rycerskość
  • Grunwald – jak biliśmy „Krzyżaka”
  • Polska Sarmacka – jak wojowano z Turkiem, Szwedem i Kozakiem
  • Dawne wojowanie (przegląd uzbrojenia z czasów średniowiecza i wieków późniejszych)
  • Jesteśmy także w stanie przygotować lekcję historii na wybrany temat.

Każda z lekcji trwa ok. 45 minut.

Dodatkowo proponujemy też lekcje żywej historii w naszej Zbrojowni Rycerskiej, która mieści się w podziemiach Zamku w Baranowie Sandomierskim.

Szeczegóły tej oferty na stronie zbrojowni - www.zbrojowniarycerska.pl/zywe_lekcje_historii.html

Serdecznie zapraszamy.