Sarmacki wieczór

Sarmacki wieczór to pakiet atrakcji, które doskonale komponują się z uroczystą kolacją, biesiadą czy też zabawą integracyjną. Proponujemy Państwu pakiet staropolskich atrakcji, które przeniosą uczestników wieczoru w czasy "Ogniem i mieczem" lub „Czarnych chmur”

Staropolskie powitanie. 
Przybyłych gości w imieniu gospodarzy wita szlachcic. Całość w oprawie mowy staropolskiej. 
Szlachetni goście witani są w progu karczmy przez szlachecką kompanię, na czele której stoi sam Onufry Zagłoba. Wita ich w ciepły i żartobliwy sposób. 
 

Pokaz walk sarmackich.
Pokaz walki na szable wraz z blokiem konkursowym. Goście nie tylko mogą zobaczyć szermierzy w akcji, ale także sami mają okazję nauczyć się walczyć bronią białą.
Konkursy przeprowadzane są w wesołej atmosferze.
Pokaz jest utrzymany w klimacie sienkiewiczowskiej “Trylogii”. Widzowie biorą czynny udział w trakcie pokazu, który utrzymany jest w miłej humorystycznej i historycznej atmosferze. 
W trakcie pokazu prezentujemy historyczne scenki, zakończone pojedynkami na broń białą (szable, szpady, rapiery).
Mamy też przewidziany dla gości blok konkursowy, w którym uczymy chętnych szermierki – konkursy są prowadzone z dużą dawką humoru.

Ognisty finał – Teatr Ognia – Kozaccy kuglarze.
Występ utrzymany w kozackim klimacie z oprawą ukraińskiej muzyki folkowej.  
Podczas pokazu mogą państwo zobaczyć solowe i grupowe popisy tancerzy z wszelkim sprzętem służącym do ujarzmiania ognia. Całość wieńczy widowiskowy pokaz plucia ogniem i pokaz "furia iskier".  
Kozacy, stepowi wojownicy, dzicy i nieokrzesani. W chwilach wolnych od walki oddają się najróżniejszym rozrywkom, jednak każda zabawa ma hartować w nich ducha walki i utrzymywać sprawność bojową. A nic tak dobrze nie wpływa na wojownika, jak trening z ognistym przyjacielem.

Pokaz możemy dodatkowo wzbogacić o:

Pokaz mody dawnej – z udziałem gości.
Pokaz strojów, w jakich chadzali bohaterowie Trylogii. Aby uatrakcyjnić pokaz, mogą w nim wziąć udział wybrani goście, których przebierzemy w specjalnie przygotowane stroje dawne. Następnie przy stosownej muzyce i fachowym komentarzu odbędzie się najprawdziwszy pokaz mody. 
 

Szlachecka księga herbów.
Dodatkowo goście mogą skorzystać ze "Szlacheckiej księgi herbów" aby sprawdzić, czy mają herbowych przodków. 


Toast Zagłoby.
Nawiązując do staropolskiej tradycji wznoszenia toastów, Zagłoba wznosi toast powitalny. 


Salwa armatnia 
Specjalnie na powitanie przybyłych gości oddamy salwę armatnią.