Lekcje żywej historii

Jak mawia stare przysłowie: „jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”. Dlatego też, aby lekcja historii nie zamykała się w szkolnych murach i nie zabijała nudą, przedstawiamy Państwu projekt pt. „lekcje żywej historii”.

Ile ważyła rycerska zbroja? A ile ważył miecz? Czy rycerz zawsze walczył konno? Czy damy nosiły pasy cnoty? Czy kat był złym człowiekiem? Jak strzelano z łuku? Dlaczego kusza jest bronią przeklętą? Co oznacza, że armata była ładowana odprzodowo?

To tylko jedne z nielicznych pytań, na które odpowiedzi udzielą nasi rycerze.
A każda odpowiedź będzie ilustrowana odpowiednim narzędziem rycerskiego fachu: oddamy w Wasze ręce miecze, topory, przebierzemy Was w zbroje, zakujemy w dyby.

W ten sposób to, co mamy Wam do powiedzenia na długo pozostanie w Waszych głowach, a każda klasówka z historii będzie o niebo łatwiejsza do napisania.
Lekcje prowadzone są z humorem i polotem. Kładziemy nacisk na to, aby żadna minuta nie była zmarnowana, a nad nudną gadaninę stawiamy kontakt z historią jako taką. Dodatkowo mnóstwo anegdot, ciekawostek historycznych i mało znanych faktów. Dlatego też cały nasz sprzęt oddajemy w Wasze ręce, można dotknąć wszystkiego i wszystko przymierzyć, o wszystko zapytać. Na lekcjach panuje luźna atmosfera zabawy.

Dostępna tematyka lekcji:

  • Echa Grunwaldu
  • Wprost z kart trylogii – jak wojowano z Turkiem, Szwedem i Kozakiem
  • Od Grunwaldu po Dzikie Pola - lekcja przekrojowa obejmująca okres od XV w. do XVIIw.
  • Jesteśmy także w stanie przygotować lekcję historii na wybrany temat.

Program możemy realizować w szkołach, które nas zaproszą lub w naszej "Zbrojowni Rycerskiej", która mieści się w podziemiach Zamku w Baranowie Sandomierskim.

Mamy pomysł i wiedzę jak w ciekawy sposób przedstawić historię dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy.