O nas

Agencja Eventów Historycznych Sarmata to owoc pasji, zamiłowania do historii i chęci przekazywania jej innym.

Jest to projekt, który pozwala nam od ponad dekady podnosić poziom imprez historycznych w Polsce, oferując mnogość atrakcji, oraz najwyższy poziom i profesjonalne podejście do tematu.

Każde miasto, firma, zarządzający zamkiem czy inny zamawiający zasługuje na to, aby otrzymać produkt najwyższej jakości i mieć pewność, że dobrze wydaje swój budżet. Natomiast widzowie na naszych eventach mają się wyśmienicie bawić, ale też i uczyć. 

W Polsce rekonstrukcja historyczna stoi na wysokim poziomie, jednak wciąż brak firm, które potrafią przygotować profesjonalne widowisko historyczne czy kilkudniowy festiwal, lub piknik. I tutaj pojawiamy się my i ludzie z nami współpracujący.

Od roku 1997 działaliśmy jako niezależni indywidualni twórcy, jako agencja działamy na rynku od 2009 roku. Od tego czasu zrealizowaliśmy grubo ponad tysiąc eventów dla wielu wymagających klientów. Chociaż chyba ciężko to tak naprawdę policzyć. To już ponad 20 lat...

Nasz zespół tworzą kreatywni i doświadczeni specjaliści z bogatą wiedzą historyczną i militarną, prawdziwi pasjonaci, dla których rekonstrukcja to styl życia. Równie dobrze czujemy się w husarskim siodle, jak i przy komputerze, tworząc scenariusz dla kolejnego klienta.

Nie ma dla nas znaczenia, czy organizujecie Państwo kilkudniowy festiwal historyczny na zamku, czy planujecie swoje wesele, dla nas to zawsze kolejne wyzwanie i okazja do zaprezentowania swoich możliwości. Ważne jest to, że podobnie jak my kochacie historię i chcecie zapewnić swoim gościom rozrywkę najwyższej jakości.

W swojej bogatej ofercie mamy przygotowane programy zarówno dla miast, gmin, ośrodków kultury, szkół, jak też dla firm i osób indywidualnych.
Oferujemy organizację jarmarków miejskich, uroczystości rocznicowych nadania praw miejskich, jubileuszy ważnych wydarzeń historycznych, uroczystości rocznicowych z okazji lokacji miast, uroczystości z okazji świąt patronów miast, turniejów rycerskich itp. 

Nasze pole działania to także firmowe imprezy integracyjne, uroczystości i spotkania biznesowe, eventy marketingowe, konferencje, szkolenia, historyczne pikniki firmowe, oraz animacje dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Mamy najlepszych w Polsce konferansjerów, jeźdźców, szermierzy, rzemieślników, muzyków, kuglarzy, sokolników i... długo by wymieniać. 
Najważniejsze jednak jest to, że mamy bogate doświadczenie i działamy z pasją.

Śmiało możemy powiedzieć o sobie, że to właśnie my najlepiej w Polsce "Ożywiamy Historię"!

Zapraszamy do współpracy.