Atrakcje weselne

Proponujemy pakiet staropolskich atrakcji weselnych, które przeniosą Was w czasy "Ogniem i mieczem". Przeżyjcie Państwo wesele w szlacheckim stylu! Historyczna oprawa nada specjalnej rangi temu wyjątkowemu wydarzeniu, zapadnie ono na długo w pamięć gości oraz odróżni Wasze wesele od setek innych uroczystości.

Staropolskie powitanie.
Przybyłych na wesele gości wita w imieniu gospodarzy szlachcic wraz z kompanami. Szlachcic odczytuje specjalny glejt z mową powitalną, następnie zgodnie z tradycją Państwo Młodzi są witani chlebem i solą. Aby obwieścić wszystkim w okolicy, że dziś będą bawić się tutaj wielkie persony, oddamy salwę z muszkietów na cześć Państwa Młodych.  Dodatkowo goście mają okazję przejść pod szpalerem utworzonym z szabel. Można także wzbogacić powitanie o wystrzał z armaty.
 

Porwanie Panny Młodej – „Szlacheckie oczepiny”.
W samym środku zabawy weselnej Pani Młoda zostaje porwana przez Kozaków. Młody małżonek musi sprostać pierwszemu małżeńskiemu wyzwaniu – wspomagany naszymi szermierzami wyrusza odbić żonę z rąk rzezimieszków. Sprawa kończy się brawurowym pojedynkiem zaprezentowanym przez naszych szermierzy.
Po pojedynku rozpoczynamy przeszkolenie w szermierce Pana młodego, tak aby w przyszłości sam potrafił obronić swoją rodzinę. Prezentujemy blok konkursowy pt. „ nauka fechtunku bronią białą”. 
Konkursy przeprowadzane są w wesołej atmosferze z zachowaniem zasad dobrego smaku.

Porwanie można także zainscenizować w trakcie powitania.

Teatr Ognia
Uzupełnieniem atrakcji będzie Fireshow z motywami historycznymi. Możecie jednak wybrać całkiem inny motyw przewodni.
Proponujemy następujące wersje tematyczne pokazu:

  • We Will ROCK YOU - muzyka rockowa.
  • Dzikie Pola - folkowa muzyka ukraińska.
  • Szkockie Harce - folk szkocki i irlandzki.
  • Weselne Show - największe hity współczesne i weselne.

Macie pomysł na inny motyw muzyczny? Dajcie znać, możemy przygotować show specjalnie dla Was!
Pokaz ognia może się kończyć sesją foto przy płonących sercach.

Przykładowy filmik z naszego występu weselnego

Pakiet Atrakcji Szlacheckie Wesele
W skład pakietu wchodzą: 

  • Staropolski powitanie, 
  • Porwanie Panny Młodej – „Szlacheckie oczepiny” 
  • Występ teatru ognia,

Straż zamkowa.
Kilku strażników w strojach historycznych pełni straż w wybranych przez Państwa miejscach: brama zamkowa, drzwi do sali weselnej, wyjście z kościoła. Jest to też doskonały sposób zaznaczenia drogi na salę weselną przez tzw. żywe drogowskazy.
 

Salwa armatnia.
Możemy dać huku z jednej lub kilku armat, aby ogłosić całej okolicy, iż dziś znaczne persony bawić się będą na przyjęciu weselnym. Będzie to na pewno moment, który goście zapamiętają na długo.
 

Płonące serca do sesji foto.
Doskonałe tło do nocnej sesji foto dla pary młodych oraz ich gości. Ogień z płonących serc doskonale oświetla parę młodą, jednocześnie gra światła i cieni sprawia, że dobry fotograf może uchwycić magiczny moment tajemnicy, miłości i pożądania.
 

Pokaz tańców dawnych.
Pokaz tańców dawnych wraz z krótką nauką wesołego i skocznego tańca dawnego. Możemy także poprowadzić staropolskiego Poloneza włączając do zabawy wszystkich przybyłych gości.
 

Historyczne wyposażenie foto-budki.
Do foto-budki dostarczymy: stroje szlacheckie, suknie dam dworu, czapki, kapelusze muszkieterów, szkocki kilt, rycerskie hełmy i inne akcesoria, które pozwolą na wzbogacenie klasycznej foto-budki.